<     ERIALAD

MEEDIA­DISAINI OSAKOND

 

Meedia- ja reklaamidisaini õppekava tugevus on mitmekülgsus. Õppekava vastutav õppejõud on osakonnajuhataja Jaanus Eensalu. Osakonna õppekava võib jagada kaheks suuremaks plokiks: graafiline disain ja meediadisain.

 

ESITA SISSEASTUMISAVALDUS

 

GRAAFILINE DISAIN

Graafiline disain hõlmab trükimeediat ja sellega seonduvat. Graafilise disainiga tegeletakse peamiselt esimesel kahel õppeaastal, kuid selle valdkonna teadmised on aluseks iga erialase projekti juures. Graafilise disaini alla kuuluvad õppeained nagu kompositsioon ja stilistika, trükitehnoloogiad, tüpograafia, erialane joonistamine, foto manipulatsioonid, küljendamine, pakendidisain, reklaammaterjalide tehnoloogia, korporatiiv- ja infograafika jm. Vastutavaks õppejõuks on professor Marko Kekišev.

MEEDIADISAIN

Meediadisain hõlmab videotöötluse, veebimeedia, interaktiivse multimeedia, animatsiooni ja 3D graafikaga seotud aineid. Meediadisaini alla kuuluvad õppeained nagu videorežii, videomontaaž, video eriefektid ja animatsioon, animatsiooniteooria ja -tehnikad, 3D graafika, kasutajaliidese disain, veebidisain, helidisain, virtuaalne ruum jpm. Vastutavaks õppejõuks on professor Raivo Kelomees.

 

Mõlemas valdkonnas saavad tudengid teemadest nii teoreetilise ülevaate kui praktilise kogemuse. Õppekava oluliseks osaks on praktilised projektid ja koostöö reaalsete klientidega.

Osakonna üliõpilased on aktiivsed nii kohalikest kui rahvusvahelistest konkurssidest ja festivalidest osa võtmisel, kus jõuavad tihtipeale märkimisväärsete tulemusteni.

Lõputöödena valmivad graafilise disaini, audiovisuaalse ja interaktiivse meedia tooted: interaktiivsed esitlused, veebilehtede kujundused, videod, filmid, animatsioonid, raamatukujundused, terviklikud reklaamiprojektid, firmagraafika terviklahendused jne.

Õppekava läbinud vilistlased töötavad meedia- ja reklaamifirmades disainerite, loovjuhtide, kujundajate ja veebidisaineritena. Paljud on asutanud ka oma ettevõtte või töötavad edukalt vabakutseliste disaineritena. Samuti on mitmed jätkanud õpinguid magistriõppes.

Aastatel 2001 – 2007 juhtis osakonda Raivo Kelomees, aastast 2008 on osakonna juhataja Jaanus Eensalu.

 

TUTVU ÕPPEKAVAGA

 

MEEDIADISAINI DIGIARHIIV

 

VALIK MEEDIADISAINI VIDEOSID

 

“MEEDIKUD” DISTANTSÕPPEL

 

“VAPRAD JA ILUSAD”

 

“GRAAFIKANÄITUS SÕLM”

 

“MEEDIA JÕULUKAARDID 2023”

 


 


ÕPPEJÕUD

 

 
JAANUS EENSALU

Osakonna juhataja, kaasprofessor
Fleksograafia, bränd, korporatiivtoode, praktilised projektid,
näituseprojekt, lõputöö praktika, individuaalne praktika
jaanus.eensalu at pallasart.ee
+372 733 8992

 

 
PIRGIT LIBLIK

Osakonnajuhataja abi
pirgit.liblik at pallasart.ee
+372 733 8997

 

 
ARDO SÄGI

Trükitehnoloogia meister, lektor
Trükitehnoloogiad: serigraafia, litograafia, ofort, kõrgtrükk
ardo.sagi at pallasart.ee
+372 733 8974

 

 
MART MÄNNIK

Digitaaltehnoloogia meister, vanemõpetaja
Digitaalne tehnika, videotöötlus
mart.mannik at pallasart.ee
+372 733 8971

 

 
MARKO KEKIŠEV

Professor
Stilistika, märgiõpetus, plakat
marko.kekishev at pallasart.ee

 

 
RAIVO KELOMEES

Professor
Erialane ajalugu, virtuaalne ruum
raivo.kelomees at pallasart.ee

 

 

SOTSIAALMEEDIA